line decor
    
line decor
   
 

Aktualizácia: 22. 11. 2012

Prinášame nové správy zo života našej chovateľskej stanice

V dňoch 17. - 18. 11. 2012 Klub chovateľov jazvečíkov usporiadal klubové skúšky duričov, kde sa predviedla naša Lina z Chotára, ktorá predviedla vynikajúcu prácu v oplôtku. Z týchto skúšok sme si odniesli I. cenu a titul R. CACT. V celkovom hodnotení skončila na krásnom 6. mieste. Touto cestou musím poďakovať Ing. Mariánovi Kováčovi, ktorý je je cvičiteľ a zároveň ju aj predviedol na týchto skúškach.

Kilixovi Fa-dy bol priznaný titul HUNGARIA CHAMPION - majiteľke gratulujem !!!

04. 11. 2012 nám prišla správa od našej odchovankyne phaléne Oriane Fa-dy, ktorej bol priznaný titul JUNIOR CHAMPION CZ. Majiteľke gratulujem.

V dňoch 20. 10. - 21. 10. 2012 sa konala v Komárome Medzinárodná výstava psov, kde sa v sobotu predviedla naša Lina z Chotára, ktorá získala V1, CAC, CACIB a v nedeľu sa predviedol náš odchovanec Kilix Fa-dy, ktorý na tejto výstave získal výstavné ocenenie V1, CAC, CACIB, BOB. Majiteľke Agi gratulujem a prajem veľa výstavných úspechov.

Aktualizácia: 03. 10. 2012

Po veľmi dlhej dobe opäť "malá" aktualizácia

30. 09. 2012 sa náš Kamelot z Chotára zúčastnil Klubových brlohárskych skúšok. Kamelot predviedol krásnu prácu, za ktorú si vyslúžil v obidvoch kolách I.cenu - hlásič. Touto cestou musím poďakovať jeho vodičke Veronike Hrúzovej, ktorá ho pripravovala na tieto skúšky.

Dňa 29. 09. 2012 sa náš odchovane Kilix Fa-dy zúčastnil Medzinárodnej výstavy v Rakúsku v Tullne, kde hájil farby chovateľskej stanice a veľmi úspešne. Získal výstavné ocenenie - Výborný 1, CAC, CACIB, BOB. Majiteľke Agi gratulujem !!!!

Prišla k nám správa, že dňa 23. 09. 2012 dve naše odchovankyne Meggy Fa-dy a Luca Fa-dy (dlhosrstý štandard) úspešne absolvovali Farbiarske skúšky duričov v I. cenách. Majiteľke Ivane Cigáňovej gratulujem a prajem veľa pracovných úspechov.

Phaléne Oriane Fa-dy sa dňa 26. 08. 2012 zúčastnila MVP Mladá Boleslav. Rozhodca p.O.Dolejšová a že sa jej darilo? o tom svedčí výsledok -výb.1,CAJC,BOJ. Majiteľke Marcele Blahutovej gratulujem a prajem veľa výstavných úspechov.

Dňa 24. 08. 2012 bol oficiálne Owen vom Mindreieck priznaný titul Šampión krásy Slovenska :-)

Dňa 19. 08. 2012 sa konala Medzinárodná výstava psov v Bratislave. Na túto výstavu som si prihlásila Kamelota z Chotára. Posudzoval zahraničný rozhodca Miloš Kašpar, ktorý Kamelotovi udelil titul Výborný 1, CAC. Na tejto výstave bola predvedená aj naša odchovakyňa Meggy Fa-dy, ktorá tiež získala výstavné ocenenie Výborná 1, CAC.

Kamelot z Chotára

Meggy Fa-dy

Dňa 11.8.2012 sa konala v Kladne v ČR klubová výstava papilonov /Club schov of EXOTIC/. Naša odchovakyňa phaléne Oriane Fa-dy získala v tr.mladých výb.1,CAJC. Majiteľke gratulujema a prajem ešte veľa výstavných úspechov.

a v tom istom dni sa konala na Slovensku Výročná výstava čiváv a papillonov v Malom Lapáši. Na túto výstavu som si prihlásila phaléne Owen vom Maindreieck, ktorý získal výb.1,CAC,Víťaz roka 2012,BOB; papillona Nabucco Fa-dy, ktorý získal v silnej konkurencii výb.2,R.CAC a papillona Piccolo Fa-dy tr.dorast veľmi nádejný 1,BOB-dorast! Rozhodca Nikic Miodrag SRB.

Nabucco Fa-dy

Piccolo Fa-dy

Owen vom Maindreieck

Dňa 01. 07. 2012 som sa zúčastnila Špeciálnej výstavy jazvečíkov, ktorá sa konala v Sielnici. Mala som prihlásených 2 jazvečíkov, a to Morfeusa Fa-dy a Kamelota z Chotára. Obom sa veľmi darilo a obaja si z výstavy odniesli tie najvyšie tituly.

Kamelot z Chotára - výborný 1, CC, BOB

Morfeus Fa-dy - výborný 1, CC, BOB

Plánované vrhy

Aktualizácia: 18. 07. 2012

Dňa 14. 07. 2012 sa konala v Rakúsku Medzinárodná výstava psov - IHA Oberwart. Na tejto výstave sa predviedol náš odchovanec
Kilix Fa-Dy (Bruno) - Exc.1, CACA, CACIB, BOB, 3. BIG :-)

a týmto Bruno splnil podmienky na udelenie titulu C.I.E.

Nabuco Fa-dy - nový Junior Champion Slovakia

Náš odchovanec Kilix Fa-dy splnil podmienky pre udelenie titulu Grand Šampión Slovenska :-) Gratulujem !!!

V dňoch 16. a 17.06. sa konala v Mladej Boleslave Klubová a špeciálna výstava. Na tejto výstave mala svoju premiéru naša odchovankyňa Phálena a to Orianne Fa-dy, ktorá získala v tr. dorastu 2 x veľmi nádejná a v nedeľu dokonca aj titul BIS III. dorast. Majiteľke gratulujem a prajem veľa výstavných úspechov.

V dňoch 9. a 10. 06 sa konala dvojdňová Medzinárodná výstava psov. Na túto výstavu som mala prihláseného Pappilona a Phálena.

Nabuco Fa-dy: 2 x CAJC, Grand Prix Slovakia Junior Winner, BOB Junior - ukončil Junior šampióna Slovenka

Owen vom Maindreieck: 2 x CAC, 2 x CACIB, 2 x BOB, Grad Prix Slovakia Winner

Nabuco a Owen :-)

Na tejto výstave sme sa opäť stretli s naším odchovancom Kilixom Fa-dy, ktorému sa veľmi darilo. Získal 2 x CAC, 2 x CACIB, Grand Prix Slovakia Winner Slovakia. Majiteľke gratulujem a želám veľa výstavných úspechov.

Dňa 08. 06. 2012 sa konala CVP v Senci. Na tejto výstave sa predstavila naša odchovankyňa Meggy Fa-dy, ktorá získala výstavné ocenenie Výborná, CAC. Gratulujem :-)

Aktualizácia: 06. 06. 2012

Prišla k nám správa, že dňa 02. 06. 2012 naša odchovankyňa Meggy Fa-dy (dlhosrstý štandard) úspešne absolvovala Farbiarske skúšky malých v plemien v II. cene s počtom bodov 90. Majiteľke gratulujem a prajem ešte veľa pracovných úspechov.

Dňa 28. 05. 2012 som sa zúčastnila Žitnoostrovnej oblastnej výstavy poľovných plemien. Výstava sa konala v prekrásnom areály kaštelia v Báči. Jazvečíkov posudzovala slovenská rozhodkyňa Anna Cwieceková a z výstavy sme si odniesli veľmi cenné výstavné ocenenia. Morfeus a naša odchovankyňa Meggy Fa-dy sa predviedli v súžaži párov, kde získali prvé miesto. Majiteľke ďakujem za zapožičanie Meggy do tejto súťaže .

Morfeus Fa-dy (dlhosrstý štandard) - výborný 1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz, Víťaz výstavy - BIS

Kamelot z Chotára (hrubosrstý trpazlík) - výborný 1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz

Meggy Fa-dy (dlhosrstý štandard) - výborná 1, Víťaz triedy

Opäť k nám prišla radostná správa. Dňa 20. 05. 2012 sa v Salzburgu konala Svetová výstava psov a na tejto výstave bol predvedený náš odchovanec Kilix Fa-dy (dlhosrstý králik), ktorý získal výstavné ocenenie V2, R.CACA. Majiteľke gratulujem k nádhernému úspechu, ďakujem za krásnu prezentáciu chovateľskej stanice a prajem ešte veľa výstavných ocenení.

Prišla k nám správa od našej odchovankyne Luca Fa-dy, ktorá sa dňa 19. 05. 2012 zúčastnila na Farbiarskych skúškaš malých plemien, kde získala I.cenu s počtom bodov 108. Majiteľke gratulujem a prajem ešte veľa pracovných úspechov.

Dňa 11. 05. 2012 sa v Bratislave konala Klubová výstava jazvečíkov. Na túto výstavu som mala prihlásených troch psov a domov sme si odniesli zopár výstavných ocenení. Na tejto výstave sa predstavil aj náš odchovanec Kilix Fa-dy. Majiteľke ďakujem za reprezentáciu chovateľskej stanice a prajem veľa výstavných úspechov.

Morfeus Fa-dy (dlhosrstý štandard) - tr. mladých - výborný 2

Luna Fa-dy (dlhosrstý štandard) - tr. otvorená - výborná 2, R.CAC

Kamelot z Chotára (hrubosrstý trpaslík) - tr. pracovná - výborný 1, CAC, CC WUT, KV

Kilix Fa-dy (dlhosrstý králik) - výborný 1, CAC, CC WUT, KV

Dňa 06. 05. 2012 som sa zúčastnila Celoštátnej výstavy psov v Banskej Bystrici. Prihláseného som mala len Owena von Maindreieck (Phalené), ktorý si z výstavy odniesol známku výborný 1. Stretli sme sa aj s našou odchovankyňou Meggy Fa-dy, ktorá získala výstavné ocenenie Výborná, CAC, BOB. Majiteľke gratulujem a prajem ešte veľa výstavných úspechov.

Owen

Meggy

Dňa 21. 04. 2012 som sa zúčastnila klubovej výstavy Papillonov a Phalenov. Prihláseného som mala len Nabuca Fa-dy, ktorý v tr. mladých získal známku výborný 1, CAJC a zaradil sa medzi chovných psov.

Aktualizácia: 23. 01. 2012:

Dňa 11. 01. 2012 sa nám narodili šteniatka Pappillona - vrh P. Otcom šteniatok je Shamir de Pompadour  a matka Cherryll Fa-dy. Mená šteniatok sú Paloma Picasso,Phoenix a Picollo.