line decor
    
line decor
   
 

Aktualizácia: 23. 11. 2010

Prišli k nám správy o našom odchovancovi Lapaj Fa-dy. V jeho 9 mesiacoch bol na tréningu na diviaka v obore. Jeho prácu si môžete pozrieť v priloženom videu.

http://www.youtube.com/watch?v=g8la8_Jt_f0

V dňoch 20. - 21. 11. 2010 sa konala v Nitre Medzinárodná výstava psov. Našu chovateľskú stanicu prezentovali Fortuna Fa-dy a Kilix Fa-dy. Fortuna si z obidvoch dní odniesla tie najcennejšie tituly, a to: V1, CAC, CACIB, BOB a Kilix získal v triede mladých 2 x V2. Majiteľom gratuľujem a prajem im ešte veľa výstavných a pracovných úspechov.

Fortuna Fa-dy: 2 x V1, CAC, CACIB, BOB

Kilix Fa-dy: 2 x V2

Dostali sme nové správy o Démonovi Fa-dy, ktorý úspešne absolvoval Skúšky duričov v Dolnej Malíkovej. Absolvoval ich v III.cene. Majiteľke srdečne gratuľujem a prajem ešte veľa takýchto úspechov.

Aktualizácia: 25. 10. 2010

Dňa 17. 10. 2010 sa náš Bastian zo Srnčej doliny zúčastnil Medzinárodnej výstavy psov, ktorá sa konala za hranicami nášho štátu. Táto výstava sa konala v Maďarsku, v Komárome. Ja som sa výstavy nemohla zúčastniť a preto som Bastiana vypravila na výstavu s jeho chovateľkou Mgr. Ivanou Cigáňovou. Spolu si vybehali krásne tituly - CAC, CACIB, BOB a BIG III. Gratuľujem chovateľke a ďakujem za perfektné predvedenie. Podľa fotky im to na stupienku víťazov veľmi pristalo :-)

Doplnený M - vrh

Aktualizácia: 06. 09. 2010

05. 09. 2010 sme sa s naším Bastianom zo Srčnej doliny zúčastnili Národnej výstavy v Maďarsku. Bastian získal veľmi cenné tituly - CAC, BOB, BIG I. :-) Veľmi sa tešíme z jeho úspechu.

04. 09. 2010 sa našej čerstvej Interšampiónke Carmelle Swiatoldycz narodili tri krásne šteniatka (2 psíkovia a 1 sučka).

Aktualizácia: 23. 08. 2010

Dňa 22. 08. 2010 som sa s mojimi psami zúčastnila Medzinárodnej výstavy psov v Bratislave. Za jazvečíkov sa predstavil Bastian zo Srnčej doliny a za Papillonov Cherryl Fa-dy a Shamir de Pompadour. Jazvečíkov posudzoval slovenský rozhodca p. Havelka a Papillonov posudzoval rozhodca zo Srbska p. Jovanovič.

Bastian zo Srnčej doliny - V1, CAJC - splnené podmienky pre udelenie titulu JUNIOR CHAMPION SLOVAKIA

Cherryll Fa-dy: Veľmi dobrá

Shamir de Pompadour - výborný 1, CAJC

Dňa 05. 08. k nám prišla veľká obálka, v ktorej bolo potvrdenie Medzinárodného šampióna krásy (INTERCHAMPION) pre našu CARMELLU SWIATOLDYCZ.

Aktualizácia: 06. 08. 2010

Plánujeme šteniatka z opakovaného spojenia jazvečíka dlhosrstého štandardného

Derrik du Chene Daniele x Carmella Swiatoldycz

Dňa 02. 08. 2010 sa naša svorka jazvečíkov rozrástla o ďalšieho člena, psíka jazvečíka hrubosrstého králičieho/trpazlíčieho - KAMELOT z Chotára

Dňa 25. 07. 2010 k nám prišla radostná správa, že JULLI Fa-dy úspešne absolvovala skúšky odvahy a hlasitosti jazvečíkov. Z odvahy získala známku 2, nakoľko sa stále prejavovali šteňacie maniére, ale z hlasitosti získala známku 3 a zo správania po výstrele známku 4. Je to pekný úspech a majiteľke gratuľujem :-) Želám jej veľa pracovných a výstavných úspechov :-)

V tento istý deň sme dostali ešte správu, že JULLI Fa - dy, získala na Medzinárodnej výstave v Nitre v triede mladých od írskej rozhodkyne V1, CAJC, Grand Prix Slovakia Junior Winner 2010 :-)

Dňa 19. 07. 2010 sme dostali radostnú správu od pani Spalovej. Otec našich "L" šteniatok Derrik du Chene Daniele získal na národnej výstave v Mladej Boleslave výstavné ocenenie V1,CAC,Národný víťaz,BOB,BOG,BOD,BIS!!!!!!!!!!!!!! Majiteľke posielame veľkú gratuláciu a prajeme jej a Derrickovi ešte veľa takýchto výstavných úspechov.

Chov.stanica z Chotára nám poslala správu, že sa narodili šteniatka zo spojenia Baby Fa-dy x Haro z Oskovce/Čr./-predpoklad výborných povách, hlavne na poľovnícke využitie.... Ak by ste mali záujem o šteniatko, prosím kontaktujte chovateľa na tel. čísle: 0915 630 125.

Dňa 22. 05. 2010 sme sa s našou Helgou Fa-dy zúčastnili farbiarskych skúšok malých plemien. Počasie sa vydarilo na jednotku, bolo krásne slnečno, na prekvapenie nám ani nepršalo tak ako predchádzajúce dni. Helga skončila v II.cene. Na týchto skúškach sa predviedla aj sestra nášho Bastiena, Betty zo Srnčej doliny, ktorá skončila v I.cene.

Aktualizácia: 07. 06. 2010

Dňa 04. 06. 2010 som sa s mojimi tromi zverencami zúčastnila Celoštátnej výstavy psov v Senci. Jazvečíkov posudzoval rozhodca z Čiech pán Coufal a papillonov posudzoval tiež zahraničný rozhoca zo Srbska Nemanja Jovanovič. Za jazvečíkov sa predstavili Bastian zo Srnčej doliny a Johnathan Trias Duo, náš odchovanec Julli Fa-dy a za papillon sa predstavil Shamir de Pompadour. Každý náš zverenec si odniesol zopár veľmi cenných titulov. Náš Shamirko sa v záverečných kruhoh prebojoval medzi 5 najkrajších mladých psov výstavy :-) a Bastien zo Srnčej doliny získal BOB a v záverečných súťažiach získal aj veľmi cenný titul BOG III.

Bastien zo Srnčej doliny - tr. mladých - V1, CAJC, BOB, BOG III

Shamir de Pompadour - tr. mladých - V1, CAJC

Julli Fa-dy - tr. mladých - V1 bez titulu - trošičku väčšia nadváha :-)

Johnathan Trias Duo - tr. otvorená - V1, CAC

Aktualizácia: 25. 05. 2010

Dňa 22. 05. 2010 som sa zúčastnila s našou Helgou Fa-dy farbiarskych skúšok malých plemien. Počasie nám našťastie prialo, po tých predchádzajúcich upršaných dňoch som ani nemala chuť ísť na tieto skúšky, ale nakoniec sa to vyplatilo. Naša Helga tieto skúšky absolvovala úspešne v II. cene.

Výsledky z jednotlivých disciplín

Poslušnosť: 3, Vodenie na remeni: 3, Sliedenie: 2, Správanie po výstrele: 3, Práca na pofarbenej stope najmenej 12 hod. starej: 2, odloženie: 3

Trojdňový výstavný maratón absolvoval na Slovensku Démon Fa-dy zo svojou majiteľkou Jankou Koperovou z Holandska. Majiteľke srdečne gratuľujem :-))
14.5:2010 Klubová výstava jazvečíkov Bratislava :výborný 2, R.CAC
15.5.2010 MVP Bratislava :výborný 1, CAC, CACIB, BOB
16.5.2010 MVP Bratislava:výborný 1, CAC, CACIB, BOB


Aktualizácia: 07. 05. 2010

Dňa 02. 05. 2010 sme sa po dlhej dobe opäť ukázali na výstave. Boli sme na Celoštátnej výstave v Banskej Bystrici. Na tejto výstave sa predviedli v plnej paráde Toni Kartuš - Slovakia, Urano Kartuš - Slovakia, Helga Fa-dy a Bastian zo Srnčej doliny a predstavili sa aj naši odchovanci a to sučka Julli Fa-dy, ktorá získala výstavné ocenenie Veľmi nádejná a Genna Fa-dy, ktorá získala Výbornú. Genna sa v súťaži Junior Hangling umiestnila na 2.mieste aj s jej mladou handlerkou :-) Výstava to bola pekná a každí náš jazvečík si odniesol svoj titul :-))) Vyskúšali sme aj záverečné súťaže, kde som mala prihlásený pár králičích jazvečíkov (Toni a Helga). Na naše veľké prekvapenie sme sa umiestnili na 3. mieste :-))

Bastian zo Srnčej doliny - tr. mladých - V1, CAJC (trpaslík)

Helga Fa-dy - tr. stredná - V1, CAC (králik)

Toni Kartuš - Slovakia - tr. otvorená - V1, CAC (králik)

Urano Kartuš - Slovakia - tr. otvorená - V1, CAC (trpaslík)

Účastníci výletu :-) Urano, Bastian, Helga, Toni

Junior handling - Genna Fa - dy

Toni a Helga - 3. miesto - najkrajší pár výstavy :-)

V apríli sme uskutočnili naše plánované krytia našich Papillonov:

Cherryll Fa-dy  x  Caspian´s X-FILES

Viviene de Pompadour x ICH. D´artagnan de Pompadour

Dňa 17. 04. 2010 sme sa s našou králičou jazvečíčkou Helgou Fa - dy zúčastnili Vlohových skúšok malých plemien, ktoré usporiadal Klub chovateľov poľovných sliedičov v okrese Galanta v PZ Dolné Saliby. Počasie bolo na jednotku, krásne slenčené, hlavne keď si predstavím, ako pršalo ešte deň pred skúškami. Všetky disciplíny sme absolvovali veľmi dobre. Aj keď sme skončili v II. cene je to krásny úspech a celkovo sme skončili na krásnom druhom mieste v plemene :-) Prvé miesto získala Bastianova sestra Betty zo Srnčej doliny, ktorá sa stala aj celkovou víťazkou celých skúšoch. Gratuľujeme chovateľke a majiteľke Mgr. Ivane Cigáňovej (CHS zo Srncej doliny)

Aktualizácia: 08. 04. 2010

Dňa 06. 04. 2010 k nám prišla radostná správa z Belgicka, že Démon Fa-dy (jazvečík dlhosrstý standardný) absolvovala Farbiarske skúšky malých plemien v II. cene s počtom bodov 75. Zaujímavosťou je, že v Belgicku sa robí dohľadávka na 24 hodinovej stope. Démon z tejto disciplíny dostal známku 3, čo ho odsunulo do II. ceny. Majiteľke gratuľujeme a prajeme ešte veľa takých krásnych poľovných úspechov :-)

Šteniatka po Carmelle a Derickovi nám krásne rastú a preto pripájam zopár fotiek, psíkovia stále hľadajú svoje nové milujúce rodiny.

Aktualizácia: 13. 03. 2010

Dňa 20. 02. 2010 sa nám narodili dlho očákavé šteniatka jazvečíka dlhosrstého štandardného a to po matke Carmelle Swiatoldycz a otcovi Derrickovi Du Chene Daniele. Narodili sa dvaja chlapci a dve dievčatká. Dostali už aj svoje mená, a to: psíkovia - Lapaj, Lesan - obidvaja sú na predaj a sučky - Luna a Luca - obidve sučky sú už rezervované.

Aktualizácia: 14. 02. 2010

Dňa 10. 02. 2010 k nám prišla radostná správa z Rakúska od p.Heide Morocutti. Stelle Fa-dy bol priznaný titul INTERCHAMPION. Je to prvý tytul I.CH. pre odchvanca z mojej chovnej stanice!! preto je to veľmi cenný a významný titul pre môj chov, na ktorý som hrdá a ďakujem pani Morocutti za skvelú starostlivosť o Stellu a k titulu srdečne blahoželám.

Dňa 13. 02. 2010 k nám prišli fotky z nového domova malej Kasandry. :-)


Aktualizácia: 08. 02. 2010

Dňa 06. 02. 2010 sa konala Klubová výstava čiváv a papillonov vo Vrbovom. Vo veľmi silnej konkurencii papillonov sme si odniesli zopár výstavných ocenení. Chovateľskú skupinu vyhrala chovateľka Papillonov Zuzana Nouzáková (kennel de Pompadour). Zuzke ďakujem za dvoch našich zverencov, ktorí nám robia len radosť (Shamira a Vivien) a za veľkú pomoc pri chove tohto jedinečného plemena.

Charllote Fa-dy: tr. mladých: VD - najlepšia mladá sučka - BEST of Junior - sučky

Cherryll Fa - dy: tr. stredná: V2, R.CAC

Shamir de Pompadour - tr. dorastu: VN, BEST of PUPPY

Víťazná chovateľská skupina "de Pompadour" , v ktorej sa predstavil aj náš Shamir de Pompadour

Dňa 30. 01. 2010 sa konala Medzinárodná výstava psov v Belgicku - v meste Mouscorn, kde Démon Fa - dy získal výstavné ocenenie
Démon Fa-dy: r.CAC, r.CACIB

Dňa 09. 01. 2010 sa konala Medzinárodná výstava psov v Belgicku v meste Hoogstraten, kde Démon Fa - dy získal výstavné ocenenie
Démon Fa-dy: r.CAC, r.CACIB

Majiteľke gratuľujeme a prajeme ešte veľa výstavných a pracovných úspechov :-)

Plánované vrhy - jazvečík dlhosrstý štandardný

Carmela Swiatoldyzc + Derick du Chene Daniele

Derick de Chene Daniele: skúšky: ZV I.hlas 4 víťaz skúšok, ZN obstál 55/81 bodov,HZ II.c 181bodov. Výstavy:Český JCH,Česky a Slovenský CH,Svetový víťaz 2009,Svetový víťaz WUT 2009,Klubovi víťaz Slovenského aj Českého klubu 2009.7x BOB,4x CAJC,8xCAC,3xCACIB,CC-WUT

Predpokladaný dátum narodenia šteniatok 27.02. 2010

Kastor Fa-dy ešte stále hľadá svoj nový domov :-)